Hack The Box’a nasıl kayıt olunur ?

0

Hackthebox’a kayıt olmak, davet(invite) kodunu almak diğer platformlar kadar basit değil, burada yapmamız gereken bir kaç işlem mevcut, Hackthebox laboratuvar’ı sizi hızlı bir şekilde işin içine alıyor ve sizi sisteme kayıt olabilmeniz için kendinize invite kodu almanıza zorluyor ve aşağıdaki işlemleri uygulayarak kendinizi kayıt edebilirsiniz.

Sayfayı biraz aşağı kaydırırsanız aşağıdaki JOIN kısmından kayıt olma ekranına geçebilirsiniz.Kayıt ekranında bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Bu ekranda bizden bir davet kodu bekliyor fakat davet kodumuz yok yapmamız gereken kendi davet kodumuzu üretmek.

Şimdi yapmamız gereken sağ tıklayıp öğeyi denetle demek ve sayfanın kaynak koduna göz atmak

Gördüğünüz gibi kısa ve öz bir kodu var direk göze inviteapi.min.js çarpıyor bizim işimize yarayacak olan js burdan sonraki işlem tarayıcılara göre farklılık gösterebiliyor.
Opera ve Chrome kullanıcıları inviteapi.min.js sağ tıklayıp Reveal in sources panel seçeneği ile içerisini görüntüleyebilir türkçe olarak kaynaklarda göster şeklinde bulunabilir.
Firefox kullanıcıları inviteapi.min.js sağ tıklayıp Hata ayıklayıcıda göster seçeneği ile içeriğini görebilir.

Kodu biraz incelediğimizde makeInviteCode diye bir fonksiyon olduğunu görüyoruz.Şimdi yapmamız gereken bu fonksiyonu çağırmak.Şimdi Console ekranına gelip bu fonksiyonu makeInviteCode() şeklinde çağıralım.

bize ROT13 ile encode edilmiş bir veri verdi bunu ROT13 ile decode edip ne olduğuna bakalım.

Burda bize davet kodunu üretebilmek için https://www.hackthebox.eu/api/invite/generate/ adresine post isteği atmamızı söylüyor.Post istediğimizi atalım.

Post isteğimizi attık ve bize tekrar bir encode edilmiş hash verdi bu hashin türünü bulmak için çeşitli siteler mevcut fakat biz BASE64 olduğunu biliyoruz o yüzden sizi uğraştırmıyacağız.Decoda işleminden sonra davet kodumuzu girip Sign Up diyoruz.

curl -XPOST https://hackthebox.eu/api/invite/generate

Karşımıza artık bilgilerimizi gireceğimiz ekranımız geliyor tüm bilgilerimizi doldurduktan sonra makina çözmeye geçebiliriz.
Hepinize şimdiden kolay gelsin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz