Nükleer Tesiste Kuzey Kore Zararlı Yazılımları Bulundu

0

NPCIL(Hindistan nükleer güç kurumu)  geçtiğimiz ay nükleer santrallerden birinin bilgisayarında zararlı yazılım bulunduğunu fakat malware’in nükleer tesisin işleyişine etki etmediğini duyurdu.

Akıllara hemen o meşhur saldırı geldi stuxnet Stuxneti bilmeyenler için iranın tamamen internetten korunan sistemine girişi yapılan virüs sayesinde tüm nükleer santrale yayılmıştı bu virüs daha fazla bilgiye erişmek için internetten araştırma yapabilirsiniz.Biz konumuza geçelim

kurumdan yapılan açıklama Hindistan halkının yüreğine su serpti

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, iş amaçlı olarak internete bağlı, bir kullanıcıya ait bilgisayarda bulunan zararlı yazılım, bilgisayarın tesisin iç ağına bağlı olmadığından dolayı nükleer reaktörlere bulaşmadı.

Peki bu olay medyaya nasıl sızdı

bazı siber güvenlik uzmanları tesisteki bilgisayarların ele geçirildiğine dair tweet atmış fakat NPCIL haberi yalanlamıştı. Olaydan bir gün sonra NPCIL tesisteki bir bilgisayara zararlı yazılım bulaştırıldığını kabul etti. Bu olaydan sonra tüm Dünya tarafından duyulur hale geldi

Hindistan halkı öncelikle pakistanı suçlarken tüm delillerin kuzey koreyi göstermesi şaşırttı. Halk hala bu saldırının arkasındaki gücün Pakistan oldugunu düşünüyor.

Gelişmeler olduğunda yazıyı güncellemeye çalışacağım 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz