Hacker Grubu Anonymous’un Yayınladığı Video Büyük Ses Getirdi.

0

Dünyaca çapında tanınan hacker grubu Anonymous, ABD’de de protestoslara neden olan George Floyd cinayetiyle ilgili ‘tehdit içeren’ bir video yayınladı. Tehdit içerikli videoda George Floyd’un katilleri için gerekli adımların atılmaması halinde kendilerinin harekete geçeceğini ifade eden Anonymous grubu Twitter’da gündem oldu.

Peki, Anonymous Hacker grubu nedir? Nasıl oluşmuştur?

Anonymous, çeşitli siyasi olayları, genellikle devlet teşkilatlarına ait sitelere saldırılar düzenleyerek protesto eden hacktivist grubu.

Konsept önceleri esnek bir uzlaşmayla belirlenmiş bir amaca doğru, koordineli bir şekilde öncelikli olarak eğlence odaklı, herhangi bir ad kullanmayan bir çevrimiçi topluluk tarafından da kabul edilmiştir. 2008 yılından itibaren, giderek işbirliği ile yapılan uluslararası internet saldırıları, önceden bildirilmiş protestolar ve genellikle sinema ve telif hakkıyla korunan diğer eserlerin ticaretini yapan firmaların korsan yayın karşıtı kampayanlarına karşı diğer eylemler ile anılır hale geldi. Eylemler, kendilerini “Anonim” olarak tanıtan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılmaktadır.

Anonymous, George Floyd protestolarına destek verdi ve Minneapolis Polis Teşkilatına (MPD) ‘savaş’ ilan etti. Yapılan açıklama sonrası ise şehrin polis teşkilatı ve belediyesinin web siteleri çöktüğü yönünde haberler çıktı.

işte o ses getiren video:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz