siber Güvenlik Mücadelesi Başlıyor! STMCTF’19’a Başvurular Başladı

0

Türkiye’nin en büyük Capture The Flag organizasyonu olan STMCTF’19’a başvurular başladı

Son başvuru tarihi: 23 EYLÜL 2019 12:00

Başvuru onayları:24-25 EYLÜL 2019

başvuru için: https://ctf.stm.com.tr/register

İlk kez 2015 yılında düzenlenen yarışmaya, üniversitelerden, özel sektörden ve kamu kurumlarından gelen siber güvenlik uzmanlarının oluşturduğu takımlar katılıyor. Yarışma, siber güvenlik alanındaki farkındalığı arttırmayı ve gençleri, bu alanda bir kariyer yapma konusunda cesaretlendirmeyi amaçlıyor.

YARIŞMANIN İÇERİĞİ

Yarışmada çok sayıda siber güvenlik profesyoneli; etkinlik için oluşturulacak siber ortamda kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamaları gibi konularda kasıtlı olarak yaratılan sistem açıklarını bulmak için kıyasıya mücadele veriyor.

ONLİNE ÖN ELEME

27 Eylül 2019 tarihinde online olarak gerçekleşecek. Bu ön elemeye katılım ücretsizdir ve site üzerinden başvurulurak yapılacaktır. Başvuru sonrasında takımlara gönderilecek olan, kullanıcı adı ve şifre içeren onay e-postası ile etkinlik günü online ön elemeye giriş yapılabilecektir. Ön elemeye takımların yanı sıra bağımsız ekiplerde yarışa dahil olabilir.

FİNALE KİMLER KATILABİLİR

31 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenecek Final CTF yarışmasına, ön eleme sonucunda dereceye giren takımlar katılmaya hak kazanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz