Yerli Siber Güvenlik Şirketi Picus Security, 5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

0

Yerli siber güvenlik girişimi Picus Security, yatırım turuna Earlybird ile devam ediyor. 2019 Ekim ayında Gartner’in prestijli listesi “Cool Vendors” da yer alan beş siber güvenlik şirketinden biri olan ve adından söz ettiren Picus Security, Earlybird’den 5 milyon dolarlık A serisi yatırım aldı.

Güvenlik ürünlerini otomatize bir şekilde sürekli denetleyip güncel saldırılara ne kadar hazırlıklı olduğunu ölçmek için kullanılan Picus yazılımı siber tehditlerin engellenmesinde devreye girerek ürünlerin verimli bir şekilde çalışması için kritik bir rol oynuyor. Yedi binden fazla  atağın bulunduğu ve sürekli güncellenen siber saldırı veri tabanı ile Picus, kurumların yeni ortaya çıkmış bir siber saldırıya karşı çevikliğini artırıyor.

Siber saldırı simülasyonu teknolojileri alanında faaliyet gösteren yerli siber güvenlik şirketi Picus, 2018 de 1. 7 milyon dolarlık yatırım almıştı.

ACT Venture Partners, Social Capital, ScaleX ile melek yatırımcılar Steve Ciesinski ve Melih Ödemiş’in yatırım yaptığı Picus’un San Francisco ve Londra’da ofisleri ve Ankara’da da Ar-Ge merkezi var.

mühendislik ve hizmet ekipleri büyütülecek

Yeni yatırımla ilgili açıklama yapan Picus Security Kurucu Ortağı ve CEO’su Hamdi Alper Memiş;

“Müşterilerimizin başarısı bizim için çok önemli. Artan müşteri sayımızda ve genişleyen coğrafi kapsamımızda; ürünümüzün ölçeklenerek büyüyebilmesi ve kalitesinin korunması için mühendislik ve hizmet ekiplerimizi de büyütüyoruz. Bu kapsamda oluşturacağımız Mühendislik Üssü ile buradaki arkadaşların gelişimi ve etkin çalışabilmeleri için de imkanları artıracağız.” dedi.

Türkiye’de siber güvenlik alanındaki öncü firmalardan biri olan Picus, daha önce PwC tarafından en yenilikçi 10 siber güvenlik firması arasında gösterilirken, Endeavor tarafından yüzlerce firma içinden küresel etki yapabilecek girişimcilerden biri olarak nitelendirildi. Şirket, son olarak geçtiğimiz hafta, Cyber Defence Magazine tarafından 2019 yılının en inovatif startup’ı seçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz