Teknoloji Sohbetlerinin Konusu ‘Siber Uzay’

0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile HAVELSAN’ın ortaklaşa düzenlendiği “Teknoloji Sohbetleri”nin 25 Eylül’deki oturumlarında 5’inci savaş ortamı olarak kabul edilen “siber uzay” konusu tüm yönleriyle masaya yatırılacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, BTK ile HAVELSAN’ın birlikte düzenlediği “Teknoloji Sohbetleri” etkinliklerinin 5’incisi 25 Eylül’de “Siber Savaşlar ve Geleceği” temasıyla BTK’de gerçekleştirilecek.

Etkinlikte beşinci savaş ortamı olarak görülen siber uzay, farklı yönleriyle ele alınacak. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi de etkinlikte HAVELSAN ve BTK ile paydaş olacak.

konuşulacak konular arasında Geleceğin siber tehditleri, ülke destekli siber saldırıların milli güvenliğe etkileri, kritik bilgi altyapılarının korunması için alınabilecek tedbirler ve geleceğin siber savaşlarına bugünden hazır olabilmek için Türkiye’de yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ele alınacak.

Yeni fikirlere öncü olacak

Etkinlikte, ulusal güvenlik konularına dair ana ve alt başlıklarda gelişme ve ilerleme beklenen noktalar belirlenecek, gelecek öngörülerinin üzerinde durulacağı konuşma ve paneller, kurum yetkilileri ve akademisyenler tarafından interaktif şekilde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesinin de destekleriyle gerçekleştirilecek organizasyon kapsamında fuaye alanında firma tanıtımları da yapılacak.

Türkiye’de siber güvenlik alanında ilerlemeye yönelik birçok yeni fikrin ortaya çıkmasının beklendiği etkinlik, ilgili tüm kurumların yetkililerine, araştırmacılara, akademisyenlere ve öğrencilere kapılarını açacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz