Parrot İşletim Sistemi Nedir?

0

Parrot Linux, güvenlik uzmanları, geliştiriciler ve gizlilik duyan insanlar için tasarlanan Debian tabanlı ücretsiz ve açık kaynaklı bir GNU / Linux dağıtımıdır. Debian tabanlı derken, kod havuzlarının Debian geliştirme standartlarına uygun olduğu anlamına geliyor.

10 Nisan 2013 tarihinde Lorenzo Faletra, Lisetta Ferrero ve Francesco Bonanno tarafından geliştirilmiştir.

Parrot kullanıcılara 3 farklı kullanım alanı sunmaktadır.

1-Security : Parrot Security, Pentesting, gizlilik, dijital adli tıp, Tersine Mühendislik(Reverse Engineering) ve yazılım geliştirme(development) konularınının bulunduğu kapsamlı bir ortamdır.

2-Home : Parrot Home, günlük kullanım ve gizlilik koruması için çok hafif bir sistemdir. Papağan görünümünü sevenler için tasarlanmıştır. Herhangi bir yazılım ve donanım yetkinliği olmayan kişilerin sadece internette sörf vb işleri yapmak için kullandığı bir ortamdır.

3-Parrot Project : özel kullanım durumları veya IoT cihazlar için özel olarak tasarlanmış Parrot System’in diğer yapılarınıda rahatlıkla bulabilirsiniz. Internet of Things( Nesnelerin İnterneti ) fiziksel nesnelerin birbirleriyle veya daha büyük sistemlerle bağlantılı olduğu iletişim ağıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz