Toyota Güneş Paneli Teknolojisi

0

Toyota, elektrikli ve hibrit araçların potansiyelini artıracak yeni teknolojisinin testlerine başlıyor. Toyota, bu testlerde Prius PHEV’in tavanına, kaputuna ve bagaj kapağına geliştirilmiş solar güneş panelleri yerleştirdi. Bu sayede Prius, güneş enerjisinden faydalanarak şarj olacak ve bunu daha fazla yol kat etmek için kullanabilecek.


Buna ek olarak geliştirilen yeni sistemle; Prius PHEV’in bataryası sadece sürüş halinde değil park halinde de şarj olacak. Bu yeni sistem, daha önce satışa sunulan solar şarj sistemli Prius PHV’den yaklaşık 5 kat daha fazla güç üretebilecek.

Temmuz sonu gibi testler başlayacağını duyuran Toyota bu teknolojiyle menzili yükseltip yakıttan tasarruf etmeyi planlıyor.

İlk etapta Toyota city, Aichi Fabrikası, Tokyo ve diğer bölgelerde yapacak . Testlerde elde edilen verilere göre bu solar sistem geliştirilecek.

Bu teknolojiye sahip otomobiller menzili artarak emisyon tasarrufu sağlarken daha az şarj olma ihtiyacı duyacakları için çevreye katkıları da çok fazla olacak. Toyota’nın asıl hedefi ise taşımacılık sektöründe yeni bir devir açmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz