PlayStation 5 Ön Siparişe Sunuldu

0

15 Kasım 2013 tarihinde PlayStation 4‘ün hayatımıza girmesinden bu yana oldukça uzun bir zaman geçti. Sony’nin yakın zamanda yeni PlayStation modelini sunacağı tahmin edilse de cihaz hakkında çok fazla bir detay ortaya çıkmamıştı. Bugün ise MediaMarkt‘ın resmi İsveç web sitesinde PlayStation 5 ön sipariş sayfası paylaşıldı.

PlayStation 5 hakkında nerdeyse hiçbir bilgi paylaşmayan sony çıkan bu haberle sevindirirken fiyatıyla da kullanıcıları büyük bir hüzne uğrattı. 9999 İsveç kronu ile ön siparişe sunulan PlayStation 5 kardeşi PlayStation4 gibi 399$ bandında değil de 1000$ bandında çıkacak.

PlayStation 4 pro’nun bile yeni konsolun yarı fiyatı kadar olduğunu varsayarsak yeni cihaz oldukça pahalı gelecek gibi duruyor. Cihazın süper hızlı SSD depolama ve özel AMD Zen 2 işlemci ve yine AMD ekran kartı ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Yeni çıkacak olan cihazın benchmark testlerinde RTX 2070 ile nerdeyse eşit olması beklenilmekte.

Bu fiyat görüldükten sonra gelen tepkiler üzerine sony cihaz piyasaya çıkmadan bu bilgilerin tamamen doğru olmadığı cihaz çıkmadan önce bu bilgilerin değişebileceğini bildirdi.

Her ne kadar ön satışa sunulmuş olsa da 2021 veya 2022’den önce çıkması pek mümkün görünmüyor. Sunabileceği özelliklerin nerdeyse tamamını PlayStation 4 pro ile sunmakta.

PlayStation 4 bu kadar çok satarken hala yeni cihazı piyasaya sürmek pek de mantıklı olmayacaktır. Sony 100 milyon satış bandına ulaşan PlayStation 4 ile çok güzel işler başardı ve satışlar her gün aynı hızıyla devam ediyor sanırım PlayStation 5’i bir süre daha bekleyeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz