AKSigorta da Siber Koruma Sigortası Sunuyor

0

5 YILDA İKİ KAT ARTIŞ

2018 yılında dünyadaki siber suçlarda 2014 yılına oranla 2kat artış yaşandı. 2018 yılında siber suçlarla mücadelede 80 milyon dolar harcandı. 2019 sonuna kadar oluşacak zararların 2 trilyon doları aşması bekleniyor.

Teknolojnin gelişmesiyle artan siber saldırıların maliyeti gün geçtikçe artmakta. Bu artış Türkiye’de tüzel kişiliklere siber sigorta sağlayan şirketlerin sayısını da artıyor. Anadolu Hayat, Aon ve Alianz’ın ardından Aksigorta da veri ihlalleri ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Siber Koruma Sigortası ile güvence sunuyor. Poliçe kapsamında siber şantajdan medya sorumluluğuna, iş durmasından siber suça kadar geniş teminatlar bulunuyor.

AKSİGORTA SİBER OLAYLARA UZMAN EKİP MÜDAHALESİ SUNUYOR

Gerçekleşmiş veya gerçekleşmesi mümkün bir siber olay neticesinde; saldırı sonucu itibar korunmasına yönelik danışmanlık masrafları poliçe kapsamında karşılanıyor. Ayrıca saldırının doğrudan sonucu olarak sigortalıdan yasa dışı yollarla alınan para teminatı ve siber olay sonrası kaybedilen veri ve yazılımların saldırı meydana gelmeden önceki ya da mümkün olan en yakın haline getirmek gibi pek çok güvence de Siber Koruma Sigortası ile işletmelere sunuluyor.

Siber Koruma Sigortası aynı zamanda işletmelerin web sitesi veya sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilebilecek karalama, telif hakkı, unvan, slogan, ticari isim veya marka ihlali ya da gizlilik haklarının ihlali neticesinde sigortalıya yansıyabilecek tazminat talepleri ve savunma masrafları için güvence sunuluyor. Siber Koruma Sigortası’nın hem sigortalının uğrayabileceği zararlara karşı hem de 3. şahıslardan gelebilecek tazminat taleplerine karşı koruma sağlaması da dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz