Son Zamanların En Çok Tercih Edilen Anti-Virüs Programları

0

Bilgisayar kullanımının artmasıyla birlikte, birey ve kuruluşlara ait verilerin  yeteri kadar korunamaması sonucunda ortaya çıkan tehditlere, her geçen gün bir yenisi ekleniyor.Virüsler, casus yazılımlar, kimlik avı saldırıları, kötü amaçlı yazılımlar, spam saldırıları vb. birçok saldırı çeşidi sayılabilir. Bunun önüne geçebilmek için antivirüs programları gazgeçilmez hale gelmiş durumda.

Bizde sizler için son zamanlarda en çok tercih edilen antivirüs programlarını bir araya getirdik.

1. Kaspersky Anti-Virüs

Kötü amaçlı yazılım koruması ile oldukça beğeni toplayan, kullanıcılarını güvende tutma noktasında oldukça güçlü bir performans sergileyen Kaspersky, kullanışlı bir arayüze sahip ve en iyi anti virüs programları arasında yer alıyor.

Programın ücretsiz deneme sürümü mevcuttur. Ortalama bir bilgisayarı tam tarama modunda 15 dakikanın altında test edebilen yazılım gerçekleştirilen önemli test sonuçlarına göreyse %99.8 başarılı bir yazılım olarak kabul ediliyor.

Norton Anti-Virüs Basic

Norton Anti-Virus Basic, bilgisayarınızı kendi başına otomatik olarak koruyabilen en iyi kalitede bir kötü amaçlı yazılım avcısıdır. Norton, ihtiyaç duyanlar için birçok ince ayar, seçenek ve ayarların yanı sıra sizi kötü amaçlı web sitelerinden uzak tutan kullanışlı bir URL engelleyici gibi özellikler sunar. Bu bir şeyi kaçırıyorsa, mükemmel bir dosya itibar hizmeti, şüpheli yüklemeleri hemen sezgisel olarak tanır. Kötü amaçlı yazılım hala bir yol buluyorsa, akıllı davranış izleme, tehditleri ilk sorun belirtisinde karantinaya almak için güncel virüs tanımlarını kullanır.

  • Kullanımı kolaydır
  • Uzmanların ihtiyaç duyduğu yapılandırma Moduna sahiptir
  • Test laboratuvarlarında dereceye girmiş bir programdır.

Panda Anti-virüs

Zararlı web sitelerini engelleyen URL filtreleme, gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım algılama ve hızlı bulut tabanlı tarama gibi özellikleriyle dikkat çeken Panda’nın ücretsiz anti virüs yazılımı, %99,5 gibi etkileyici bir koruma oranına sahiptir.

VPN, internet bağlantınızı güvenli bir sunucuya yeniden yönlendirerek görevini gerçekleştirir. Bilgisayar korsanları internet trafiğinize erişmenizi engellediği cihazınıza gelen ve cihazınızdan çıkan tüm verileri şifreler.

Bitdefender Antivirus Plus 2020

Windows işletim sistemli bilgisayarlar için gerçek zamanlı tam koruma sağlayan Bitdefender Antivirüs programı, birçok teknoloji platformu tarafından dünyanın en iyi antivirüs yazılımı olarak kabul ediliyor. Bağımsız Bilgi Teknolojisi Güvenliği Enstitüsü olan AV-Test’in 2019 raporuna göre Bitdefender, sıfırıncı gün zararlısı saldırılarını %98.8 oranla tespit ederek engelliyor. Performans ve kullanılabilirlik açısından ise tam puan almış durumda. Dilerseniz bilgisayarınız (Windows, macOS) veya Android telefonunuz için ücretsiz versiyonunu da deneyebilirsiniz.

Webroot SecureAnywhere Antivirus

Windows ve macOS bilgisayarlar ile Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için antivirüs hizmeti sunan Webroot, sabit diske sahip olmayan cihazlar için de hızlı ve kolay kurulumuyla dikkat çekiyor.

Çekirdek korumayla birlikte akıllı davranış izleme, doğru gerçek zamanlı kimlik avı koruması, güvenlik duvarı ve ağ bağlantısı monitörü, gelişmiş fidye yazılımı ve daha birçok alanda tam koruma sağlıyor.

Eset NOD32 Antivirüs

ESET NOD32 Antivirus, gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, etrafındaki en iyi sezgisel algılama yöntemlerinden bazıları, bir fidye anti-katmanı, istismardan korunma, kötü amaçlı web sitelerini engellemek için URL filtreleme ve PowerShell ve kötü amaçlı komut dosyaları kullanarak yapılan saldırıları önlemek için modüller ile birlikte gelir.

Eset Antivirüs programı; ransomware (fidye yazılımlar) kalkanı, UEFI (Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arayüzü) tarama, sistem açıklarını bularak bilgi hırsızlığı yapılan exploit saldırılarını engelleme ve bulut tabanlı tarama özellikleri ile öne çıkıyor. Eset Nod32, üst seviye internet güvenliği araçları ile zararlı yazılımlara karşı korumada AV-Test tarafından %100 etkili skoruna da sahip durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz