Dünyanın İlk Mobil Uygulama Fuarı İstanbul’da!

1

21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan Dünyanın ilk mobil uygulama fuarı Mobilefest için detaylar açıklanıyor.

Dünyamızın dijitalleşmesiyle birlikte mobil cihazlar artık vazgeçilmez hale geldi. Günümüzde kullanıcılar mobil cihazlarını 6 dakikada bir kontrol ediyor. Bu sebeple bir çok işletme varlığını mobil platformlara taşıyor.

60 binden fazla ziyaretçi ağırlanacak ve fuara 300’den fazla marka temsilcisi Hizmet ve altyapı sağlayıcıları, Uygulama marketleri, IOT, mobil cihazlar ve dijital servis sağlayıcıları, Mobil uygulama dünyasına hizmet eden reklam ajansları ve dijital ajanslar, Mobil uygulama start-up’ları katılacak.

Mobilefest, mobil platformlarda kullanılan son teknolojileri yatırımcılara sektör profesyonellerine ve kullanıcılara tanıtmayı amaçlıyor. Fuar H.I.S., MMA (Mobile Marketing Association) ve Atölye Grup iş birliği ile gerçekleşecek.

H. I. S. Türkiye Genel Müdürü Emre Özkul şu açıklamada bulundu:

“Biz bu etkinlikte yeni markalara ve startup’lara uygulamalarını geniş bir kitleye tanıtma fırsatı sunacağız. Markalar da nihai tüketiciler ile buluşma imkanı da bulmuş olacaklar.” dedi. İlk fuar İstanbul’da yapılarak sonrasında Londra, Dubai, Tokyo gibi ülkelere de taşıyıp, teknoloji vizyonu genişletilecek.

Biraz da Dünyada ve Türkiye de mobil uygulamaların yerini inceleyelim;

Mobil uygulamalara ödenen meblağlar, son 4 yılda tam 2 kat büyüyerek 2018 yılında 75 milyar doları buldu. Bu ivmenin önümüzdeki süreçte de hızlanarak büyüyeceği öngörülüyor. 2019 yılı için açıklanan çeşitli raporlarda, uygulama mağazası harcamalarının 122 milyar doları aşarak, 1 yıl içerisinde 2 kat büyümesi bekleniyor. 2020 yılı itibariyle daha da büyüyerek pazardaki hacmin tam 300 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Giderek yayılan akıllı telefonlar sayesinde mobil internet kullanımının yaklaşık %65’i akıllı telefonlardan sağlanırken, ülkemizdeki kullanıcıların her biri günde ortalama 186 dakikasını mobil uygulamalarda geçiriyor. Mobil uygulama indirme konusunda da oldukça aktif olan Türkiye, uygulama indirmede dünyada 8’inci sırada yer alıyor.

Mobilefest hakkında daha detaylı bilgi için; https://www.mobilefest.net/

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz