Oyuncular İçin İntel mi Amd mi ?

0

Intel, AMD’nin arayı kapatmasını tebrik etti ancak hâlâ oyun oynamak için en iyi işlemcilerin kendi işlemcileri olduğunu savundu. Şirketin açıklamalarına AMD’nin yanıtı şimdiden merak ediliyor.

Amd yeni nesil işlemcileriyle bütün oyuncuların kalbini kazandı. Bu başarısını İntel bile tebrik etti ama buna rağmen İntel’in düşüncesi hala en iyi performansı kendi işlemcilerini sağladığı yönünde. Intel’den Troy Severson, Gamescom’da “1 yıl önce i9-9900K’yı duyurduğumuz zaman, ürün dünyadaki en iyi işlemci olarak anılıyordu. Ve şunu kesin olarak söyleyebilirim ki bu henüz değişmiş değil” açıklamasında bulundu.
Severson, sözlerine şöyle devam etti: “Rekabet hakkında basından birçok şey duyduğunuza eminim ancak gerçek manada test yaptığımız zaman, oyunlarda en iyi performansı veren işlemci 9900K, Ryzen 9 3900X değil. Hatta onlar, 12 çekirdekli, biz ise 8 çekirdekli mimari kullanmamıza rağmen…”

Intel Core i9-9900K ve Ryzen 9 3900X, piyasada hemen hemen aynı fiyatta bulunuyor. Gerçekten de profesyonel testlerde 9900K, oyunlarda daha üstün bir performans gösteriyor ancak yanındaki bileşenler de burada önemli bir detay. 9900K, sadece RTX 2080 Ti ekran kartında 1080p ultra grafik ayarları ile birlikte yüksek performans sağlıyor. Yapılan testlerde AMD’nin 3900X, Intel’in 9900K’sına göre %21 daha hızlı işlem yapıyor. Yani yakın fiyatlara sahip olan bu iki ürünün arasında bir seçim yapacak olan bir oyuncunun AMD’yi tercih etmesi daha olası gibi görünüyor. Amd şu vakte kadar fiyat performans anlamında her zaman gönüllerde taht kurmayı başardı bence.

Amd düşük segment işlemcilerinde bile gözle görülür bir şekilde fiyat/performans olarak önde ve çoğu oyuncu bu yüzden sistem toplarken Amd’yi tercih etmekte. Özellikle APU ile büyük bir adım atan Amd ilk etapta güzel bir RAM ile desteklendiği zaman APU işlemcileriyle bile çoğu oyun rahatlıkla oynanıyor ve bu da bütçe konusunda gerçek anlamda bütçe dostu oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz